Almanya Essen Başkonsolosluğu Nüfus Randevu

Essen Başkonsolosluğundaki tüm nüfus işlemleri randevu ile yapılmaktadır. Başkonsoloslukta yapacağınız nüfus işlemleri  internetten  veya telefon ile randevu alınarak yapılmaktadır. Essen Konsolosluk Randevu saatleri 09.00-15.00 arasıdır. Tebligat işlemleri için randevu saatleri 12.00-15.00 arasıdır. Pasaport teslim işlemleri saat 08.30-15.00 arasında randevusuz yapılmaktadır. Başkonsolosluk hafta sonu kapalıdır.

ESSEN KONSOLOSLUK NÜFUS İNRERNET RANDEVU ALMA

ESSSEN KONSOLOSLUK RANDEVU TELEFONU: 90 312 292 29 29 

Almanya’dan: 49 30 56 83 73 099

Essen Konsolosluk Nüfus İşlemleri:

Kimlik Kartı (TCKK) Başvuru İşlemleri: Yeni doğum, kayıp veya değiştirme nedeniyle konsolosluktan randevu alarak şahsen başvuru yapabilirsiniz. Masrafınız 6-7 Euro civarındadır. Kayıp kimlik kartı için masraf 8-9 euro dur.

Gerekli Belgeler: Mevcut nüfus cüzdanı ya da T.C. kimlik kartı (Doğum nedeniyle başvuranlar hariç)

1 adet fonu beyaz biyometrik fotoğraf (Kimlik kartında kullanılacak fotoğrafın kişinin son halini göstermesi bakımından son altı ay içinde çekilmiş ve Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) tarafından belirlenen standartlara uygun (fonu beyaz) biyometrik fotoğraf olması gereklidir.

Fotokopi veya bilgisayarda çoğaltılan ve biyometrik olmayan fotoğraflar kabul edilmez.)

Velayet sahibi olduğunu gösteren mahkeme kararının aslı ve fotokopisi (boşanmış anne veya baba18 yaşından küçük çocuğu adına başvuru yapacak olması halinde)

On beş yaşını tamamlamış olanlar için kimlik kartında kullanılmak üzere  fonu beyaz biyometrik fotoğraf gereklidir. On beş yaşını tamamlamamış çocukların kimlik kartlarında fotoğraf yer almaz.

Ancak başvuran tarafından talep edilmesi veya kimlik kartının seyahat belgesi olarak kullanılacağının beyan edilmesi hâlinde her yaş grubundaki çocukların kimlik kartı fotoğraflı olarak düzenlenir.

Nüfus Kayıt Örneği Başvuru İşlemleri: Konsolosluktan nüfus kayıt örneği alabilmek için randevu aldıktan sonra şahsen başvuru yapabilirsiniz. Masraf 5 Euro

Gerekli Belgeler: T.C. Kimlik kartı ve fotokopisi

Yetkili noter huzurunda düzenlenmiş temsil yetkisini gösteren vekaletname veya vasi kararının aslı ve fotokopisi başkası adına başvuru yapılacaksa

Adres Beyanı Başvuru İşlemleri: Adres kayıt, adres bildirim ve adres değişikliği, ikametgah işlemleriniz için konsolosluktan randevu aldıktan sonra şahsen başvurmanız gerekmektedir.

Gerekli Belgeler: T.C. kimlik kartı aslı ve fotokopisi, (şahsen yapılan başvurularda)

Yetkili noter huzurunda düzenlenmiş temsil yetkisini gösteren vekaletname veya vasi/kayyım olarak atanıldığını gösteren belge ve fotokopisi, (başkası adına adres beyanında bulunmak isteyenler için)

Yabancı Ülke Makamlarınca Verilen Boşanma Kararlarının Tescili: Türkiye dışında yaşadıkları ülkede boşanan çiftlerin boşanma kararlarını nüfusa işletmek için konsolosluktan randevu almaları gerekmektedir. Randevu aldıktan sonra konsolosluğa şahsen başvurabilirler.

1) Başvuru formu (Başvuru sırasında Dış Temsilcilikten temin edilebilmektedir).

2) Aile kütüğüne tescili talep edilen usulüne göre onaylanmış adli veya idari makam kararının aslı ile noter veya Dış Temsilcilik tarafından onaylanmış veya ilgili ülkenin yetkili makamı tarafından Apostil şerhi tatbik edilerek onaylanmış Türkçe tercümesi.

3) Adlî veya idarî makam kararında kesinleşme şerhi yok ise kararın verildiği ülke kanunlarına göre kesinleştiğine dair onaylanmış belge veya yazının aslı ile noter veya Dış Temsilcilik tarafından onaylanmış veya ilgili ülkenin yetkili makamı tarafından Apostil şerhi tatbik edilerek onaylanmış Türkçe tercümesi.

4) Kimlik kartı veya pasaportun aslı ve fotokopisi.

5) Vekil aracılığı ile yapılacak müracaatlarda noter tarafından düzenlenen fotoğraflı özel vekâletnamenin aslı veya onaylanmış aslına uygun örneği ve fotokopisi.

6) Başvurudan önce yabancı ülke adlî veya idarî makamlarınca verilen kararla ilgili Türk mahkemelerince verilmiş ve kesinleşmiş mahkeme kararı varsa aslı veya fotokopisi.

İnternetten randevu alırken kimlik kartınızı hazır bulundurup, onay kodu gönderilecek e-posta’nızı açık tutunuz.
Randevu alma adımlarında kimlik bilgileriniz ve onay kodunun gönderileceği eposta adresiniz sorulacaktır.

(Visited 1.369 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir