Nüfus Randevu Saati Değiştir, NVİ Randevu İptal

Nüfus Randevu Saati Değiştir, NVİ Randevu İptal, Ehliyet Randevu İptal, Kimlik randevu İptal, Pasaport Randevu İptal, Gidemeyeceğin Nüfus Müdürlüğü Randevunu iptal etmeyi unutma! daha sora randevu kısıtlamasına takılmak istemiyorsan randevunu iptal et.

NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ NVİ RANDEVU İPTAL

Nüfus Randevu Saati Değiştirilebilir mi? NVİ randevumu değiştirebilir miyim?  Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü nüfus randevu alma sayfasından kimlik randevu alma, pasaport randevu alma, ehliyet sürücü belgesi randevu alma, adres randevu alma işlemini gerçekleştirip nüfus randevusuna gitmeyen vatandaşların daha sonraki günlerde alacakları randevuları kısıtlayacağını ve bir ay içinde tekrar randevu verilmeyeceğini duyurması üzerine vatandaşlar gidemeyecekleri randevuların saatini değiştirmek için arayış içine girdiler.

Nüfus randevu saatinde nüfus dairesinde olamayan vatandaşlar aynı gün içerisinde olmak şartıyla vakit kalırsa randevulu vatandaşların işlemleri bittikten sonra nüfus işlemini yapabiliyor. Ancak randevu gününü kaçıran vatandaşlar ise randevularına gitmemiş kabul edildiği için bir başka gün işlem yaptıramayıp yeniden randevu almak zorundalar.

Nüfus Randevu Alma sisteminde randevusuna gitmemiş olan vatandaşlar tekrar nüfus randevu alırken yaptırımla karşı karşıya kalacakları için nüfus randevu saatini veya nüfus randevu tarihini değiştirmek için editörümüzden yardım istemektedirler.

Nüfus Randevu Saati ve Tarih Değişikliği Mümkün mü?

Nüfus randevu değişikliği diye bir uygulama yok ancak alınan randevunun iptal edilerek yeni bir randevu alınması gerekmektedir. Nüfus Müdürlüğü randevusunu iptal etmek için öncelikle Türkiye Cumhuriyeti İç İşleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğü resmi web sitesi üzerinde bulunan iptal etme işlemlerini dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Nüfus randevu iptali için resmi web sitesine girilir daha sonra iptal işlemleri için gereken bilgilerin eksiksiz bir şekilde doldurulması ve iletilmesi gerekir. Nüfus Müdürlüğü randevusunun iptali ardından yeni randevu için tarih alınır. Yeni nüfus  randevu alma işlemi ALO 199 hattından yararlanılabilir.

Nüfus Randevu İptal Etmez İsem Ne Olur?

Nüfus işlemleriniz için randevu almak gerekir. Aldığınız randevuya gidemeyeceğiniz takdirde ise bu nüfus müdürlüğü randevu iptali gerekmektedir. Nüfus randevusu iptal edilmez ise ikinci bir randevu alınabiliyor.

Ancak ikinci nüfus randevunuza da gitmez iseniz üst üste iki randevu iptal edilmeyip gidilmediği zaman 1 ay süre boyunca tekrar randevu alamazsınız. Bu neden ile gidilmeyecek randevular için birkaç gün önce nüfus randevusunu iptal etmek gerekmektedir.

(Visited 5.043 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir