Yeni Nüfus Kimliği Randevu Alabilirsiniz.

Yeni Nüfus Kimliği Randevu Alabilirsiniz. Eski Nüfus Cüzdanları yeni T.C. Kimlik Kartı ile değiştirebilirsiniz. Hala eski nüfus cüzdanını değiştirmeyen vatandaşlarımız  yeni nüfus kimliğini almak için 2022 yılında 37,5 TL kimlik kartı ücreti ödeyerek yeni çipli kimlik kartı sahibi olabilmektedirler.

YENİ NÜFUS KİMLİĞİ RANDEVU ALABİLİRSİNİZ

İçişleri Bakanlığına intikal eden bilgilerden “mevcut nüfus cüzdanı” nın geçerlilik ve değiştirme süresi ile ilgili olarak tereddütlerin olduğu anlaşılmıştır. Bilindiği gibi Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı yaygınlaştırma uygulamasına ülke genelinde 02.01.2017 tarihinden itibaren başlanmıştır. Bu çalışmanın 3 ila 3,5 yıl içerisinde tamamlanması öngörülmektedir. Bu itibarla kişilerin elinde var olan nüfus cüzdanları, değiştirilmesini zorunlu kılan haller dışında yenisi ile değiştirilinceye kadar geçerlidir.
        1- Yeni kimlik alabilmek için 199 nolu telefon numarasından randevu talep edilmesi gerekmektedir.
        2- Biyometrik vesikalık resim çekilmek,
        3- Vergi Dairesine harç ücreti yatırmak,
        4- Son olarak randevu tarihinde Nüfus Müdürlüğüne kimlik, ehliyet, evlenme cüzdanı yada pasaport gibi belgelerin herhangi biri ile başvurulması gerekmektedir.
Online randevu almak için tıklayınız.
 İşlemlerini hızlı şekilde gerçekleştirmek isteyen kişiler telefon üzerinden  de randevu alabilmektedir. Telefondan randevu alan vatandaşlarımız işlemlerini randevu gününde hemen gerçekleştirmektedir. Kimlik, pasaport ve sürücü kimlik ve adres işlemleri için nüfus müdürlüğü numarası 199′dur.
(Visited 210 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir